‌ نمایشگاه گروهی نقاشی «بازتاب»

photo_2016-08-25_16-47-23
گالری دنا نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بازتاب» را جمعه ۵ شهریور ماه افتتاح می کند.
سید مرتضی افراشی هنرمند-پژوهشگر، از اعضای ارشد حلقه اسطوره شناسی و گردآورنده (Curator) این نمایشگاه است. طبق صحبت های او با “تزرو”، روند به ثمر رسیدن هفت ماهه ی این نمایشگاه، این گونه توصیف شده است:
هنگامی که اسطوره پژوه با شیوه های اسطوره کاوی به رویدادهایی که در جامعه رخ می دهند و باعث ایجاد کنش و واکنش می شوند، می پردازد، به باز تولید اسطوره ها در این اتفاقات جمعی بر می خورد. حلقه اسطوره شناسی ایران زیر نظر دکتر بهمن نامور مطلق با پرداخت به این موضوعات، مجموعه مقالاتی را در باب رویداد های جمعی مختلفی تدوین نموده است. پس از در اختیار دادن هر یک از این مقالات به هنرمندان نقاش توسط سید مرتضی افراشی، این هنرمندان با بیان و تکنیک های خاص خود به خلق اثار متفاوتی پرداختند. در این نمایشگاه شاهد اثاری از افشین باقری، زهرا پرکاه، شادی داوری، پیمان رحیمی زاده، آناهیتا شمس، سیده طوبی صلواتیان، نجوا عرفانی، کاوه کاووسی و نزار موسوی نیا هستیم. این آثار هر کدام طبق یکی از این مقالات، به تصویر در آمده اند که شامل رویدادهای جمعی مهمی مثل سانسور، مسخ شدگی، خشکسالی و… می باشد.
نتیجه ی این نمایشگاه به همراه مقالات و پژوهش های مربوط به هر اثر، کتابی است که قرار است پس از اتمام نمایشگاه گردآوری شود و به چاپ رسد.
برگزاری نمایشگاهی با پیشنه ی پژوهشی در این مقیاس، از ملزومات بالا رفتن سطح نمایشگاهی ایران است که امیدواریم با گستره ی بیشتری و موضوعات متفاوتی در نقاط مختلف ایران بدان پرداخته شود.

نمایشگاه گروهی نقاشی «بازتاب»
(پژوهشی در اسطوره‌کاوی رویداد)
.
گردآورنده: سید مرتضی افراشی
باآثاری از: افشین باقری، زهرا پرکاه، شادی داوری، پیمان رحیمی‌زاده، آناهیتا شمس، سیده طوبا صلواتیان، نجوا عرفانی، کاوه کاووسی، نزار موسوی‌نیا
.
افتتاحیه: جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵
اختتامیه: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵
ساعت بازدید: ۱۶ تا ۲۰
شنبه‌ها گالری تعطیل است.
.
گالری دنا: میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه‌ی سوسن، پلاک ۴

تلفن: ۸۸۹۳۱۷۴۴

گالری گردی ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *